Informacje odnośnie GIODO i generalnie ochrony danych, jakaś strona?

#2017-04-03 21:55:10 

ASEK14

Użytkownik

Słuchajcie interesowałaby mnie w tym momencie jakaś strona na której jest po pierwsze opis kompetencji oraz zadań jakie ma w PL Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych plus wszystkie inne ważne rzeczy związane właśnie z danymi osobowymi. Muszę opracować coś dla szefa swojego i bardzo mi zależy na dobrym źródle. Każda rada będzie dla mnie cenna, dziękuję ślicznie.
#2017-04-04 00:28:34 

nanmone2356

Użytkownik

Internet się ugina od tego, najlepiej zacznij sobie od strony GIODO, tam są najbardziej podstawowe kwestie poruszone a potem możesz sobie więcej informacji szukać.
#2017-04-04 02:11:26 

mikoimachnik

Użytkownik

Ja bym na Twoim miejscu zwrócił uwagę na wszelkie opracowania niezależne to jest nie pisane przez ludzi z organów administracji bo tam jednak brakuje tego krytycznego spojrzenia. Może jakieś portale o tematyce prawnej?
#2017-04-04 03:07:26 

lutowa_łąka

Użytkownik

Moim zdaniem jako źródło informacji o ochronie danych ta strona zdaje egzamin z nawiązką https://odoserwis.pl/p/301/generalny-inspektor-ochrony-danych-osobowych-giodo. W zasadzie jest wszystko bo Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych jest opisany, plus kwestie związane z GDPR (regulacje unijne dot. ochrony danych), całe orzecznictwo polskie i międzynarodowe... Długo można wymieniać, poczytaj.
#2017-04-04 04:10:39 

niewidzialna_noga

Użytkownik

Korzystałam z tej strony jak pisałam zaliczenie na studiach właśnie na temat ochrony danych, akurat tam chodziło o ADO i dane osobowe znajdujące się pod kontrolą firm. Nigdzie indziej nie znalazłam tak konkretnych materiałów.
#2017-04-04 05:11:07 

nanmone2356

Użytkownik

Warto żebyś w tym opracowaniu i przy jego robieniu wziął poprawkę na to że będą nowe przepisy niedługo w Polsce związane z tą sferą – chyba właśnie te zmiany mają związek z przepisami unijnymi między innymi.
#2017-04-04 07:24:47 

wyznaczona_do_odpowiedzi

Użytkownik

Mi to majstrowanie przy danych osobowych się średnio podoba choć z drugiej strony zapowiadają uproszenie procedur w ramach pracy GIODO. Swoją drogą kojarzy ktoś może o co tam chodziło?
#2017-04-04 09:44:53 

ręcznik_na_głowę

Użytkownik

Pewnie masz na myśli likwidację dwóch instancji – niby teraz postępowania się zamykać w jednym podejściu. Niektórzy to krytykują, ja akurat myślę że Generalny Inspektor to nie sąd i różne instancje to przesada.
#2017-04-04 10:42:31 

obrączka_rozwodowa

Użytkownik

Linkowany serwis znam i naprawdę mogę zarekomendować. Zajmowałam się danymi osobowymi jako ADO i wtedy takie opracowania bardzo pomagały się w tym nie zgubić.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015