Ktoś wie na czym polega metoda Montessori w poznańskim przedszkolu?

#2017-09-05 23:56:36 

mikoimachnik

Użytkownik

Hej. Ostatnio czytałem o jakiejś metodzie wychowawczej Montessori, która to jest realizowana w przedszkolu jakie znalazłem w sieci. Wiecie może o co w tym wszystkim chodzi i czy warto wysłać swoje dziecko do takiego miejsca?
#2017-09-06 01:40:59 

obrączka_rozwodowa

Użytkownik

Kolego, masz mnóstwo informacji na ten temat w sieci, wyszukiwarka nie parzy, sugeruję poszukać.
#2017-09-06 03:10:54 

mikoimachnik

Użytkownik

Ale ja pytam od czysto praktycznej strony bo teoretyczny bełkot jakie to cuda się dzieją mało mnie obchodzi. Piszcie proszę jeśli mieliście z tym styczność.
#2017-09-06 03:37:39 

damaikról

Użytkownik

Ogólnie powinno to wyglądać tak, że wychowawca nie wtrąca się za bardzo w edukację dziecka. Podstawą jest tutaj motywowanie, pokazywanie różnych możliwości rozwoju, ale nie popędzanie i jednocześnie obserwowanie dzieci, sprawdzanie któremu się podoba, a któremu nie bardzo. Wyłapując takie zachowania można później motywować do ich rozwoju, konkretnych umiejętności, ale ponownie bez wielkiego nacisku. W skrócie oczywiście, wiele zależy od doświadczenia wychowawcy.
#2017-09-06 04:29:30 

mikoimachnik

Użytkownik

O i to jest jakiś konkret. Pytanie tylko czy takie metody wychowawcze naprawdę są skuteczne i pomagają dziecku stawiać potem pierwsze kroki w szkole?
#2017-09-06 06:07:31 

damaikról

Użytkownik

Generalnie Kolego najlepiej spójrz sobie pod ten link, tam masz to świetnie opisane. Jak jesteś zainteresowany metodą Montessori w poznańskim przedszkolu, które masz właśnie pod tym linkiem, znajdziesz naprawdę dobrą ofertę. Wychowawcy posiadają odpowiednie kompetencje do stosowania tej metody wychowawczej, a do tego zajęcia łączone są tutaj z obcowaniem z przyrodą. Dzieciaki mogą nawet uprawiać swoje małe ogródki. Świetne przedszkole, uwierz mi.
#2017-09-06 07:51:00 

mikoimachnik

Użytkownik

Właśnie o przedszkolu Latawce Dmuchawce słyszałem sporo dobrego w kwestii stosowania tej metody wychowawczej. Potwierdziłaś mi więc właśnie te dobre opinie ;) Czy dzieci mogą tam się bawić też na świeżym powietrzu?
#2017-09-06 08:45:48 

damaikról

Użytkownik

Tak, przedszkole dysponuje swoim naprawdę dużym terenem, miedzy innytmi z placem zabaw.
#2017-09-06 11:21:44 

mikoimachnik

Użytkownik

Super, mieszkamy w bloku i dziecku naprawdę brakuje takiej rozrywki. Dziękuję za pomoc.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015